Zgjedhja më e rëndësishme për karrierën tuaj? Ai me të cilin martoheni!

Zgjedhja më e rëndësishme për karrierën tuaj? Ai me të cilin martoheni!

Është ky rezultati i një studimi që ka bërë një gazetar. Pothuaj një shekull më parë gazetari Napoleon Hill i vuri vetes qëllim të zbulojë dhe dokumentojë strategjitë e përdorura nga njerëzit më të pasur në Amerikë.

Ai studioi më shumë se 500 milionerë që janë pasuruar vetë për më shumë se 20 vite dhe studimi i tij kulmoi me librin bestseller  “Think and Grow Rich,”( Mendo dhe rritu i pasur) ku shkruan atë që aibe quan “sekreti i të bërit para” në 13 principe.

Sipas tij, dashuria, romanca dhe seksi janë emocionet që e bëjnë një burrë të aftë të shkojë drejt majave të suksesit.

Kur kombinohen këto tri emocione përftuesi i tyre mund të bëhet gjeni.

Sipas Hill burrat me arritjet më të mëdha janë burrat që natyra të zhvilluara seksuale, ndërsa burrat që kanë mundur të bëjnë pasuri janë burra të motivuar e ndikuar nga një grua.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *