Skulpturat e veçanta të Eudald de Juana Gorriz, femra e meshkuj të ‘gjallë’ në gur

FB_IMG_1452906532719

Eudald de Juana Gorriz ka lindur më 1988 në një familje  skulptorësh në Girona, Spanjë. Në moshën 19 vjeçare filloi studimet për Artet e Bukura dhe ka eksplorimin e disiplinave të ndryshme artistike në Universitetin e Barcelonës. Pas diplomimit ka vijuar trajnimin akademik për skulpturë dhe vizatim në Firence.
Aty ai mundi të zhvillojë kërkimet e imteresin e tij për figurën njerëzore ndërsa punonte me aftësi të mëdha teknike.
Sot ai e ndan kohën mes projekteve personale në skulpturë dhe mësimdhënies në Akademinë e Barcelonës.

FB_IMG_1452906509486

FB_IMG_1452906521159

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *