Shuhet në moshën 69 vjeçare legjenda e muzikës David Bowie ( VIDEO)

bowieËshtë shuar në moshën 69 vjeçare legjenda e muzikës David Bowie.

Bowie vuante prej më shumë se një viti nga kanceri.

Lajmin e vdekjes e dha djali i tij, regjisori Duncan Jones, ndërsa në rrjetet sociale u shpërnda edhe një deklaratë.

“David Bowie vdiq sot i rrethuar nga familja e tij në mënyrë paqësore, pas një beteje të guximshme 18-mujore me kancerin.
Ndërsa shumë prej jush do të marrin pjesë në këtë humbje, gjithashtu kërkojmë që të respektohet privatësia e familjes gjatë kohës së tyre të pikëllimit”, thuhet në deklaratë.

Disa nga hitet e këngëtarit përfshijnë Let’s Dance, Space Oddity, Starman, Modern Love, Heroes, Under Pressure, Rebel, Rebel and Life on Mars.

David Bowie  nxorri albumin e tij të fundit  ditën e lindjes, të premten, ndërsa performanca e tij e fundit “live” ka qenë në Nju Jork, në një koncert bamirësie në vitin 2006.

Albumi pak para vdekjes përfshin vetëm shtatë këngë dhe është pritur mirë nga kritika. (Pasqyre.al)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *