Një vizitë në Pallatin Skënderbej në Pulia

 

U bè nè qershor 2008, u pèrsèrit edhe mè pas. Lende e filmuar dhe e fotografuar plot.
Ky pallat-kèshtjellè ka qene i nipit tè Skenderbeut, dukès Ferrante Castriota, sundimtar i vendit shkruan Ylli Polovina.

Nè foto janè sipas tij janë e dhe pasardhèsi i degès sè Leçes, doktor Alessandro, si edhe profesor Giancarlo Vallone, skenderologu mè i mirè nè Itali.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *