NË FOTO- Jeta e Alan Rickman dhe rolet e tij emblematikë në kinema

Aktori veteran Alan Rickman, i njohur për rolet në skenë dhe në filma të tillë si Die Hard dhe  Harry Potter, ka ndërruar jetë në moshën 69.

Këto foto të përzgjedhura nga The Guardian na kthejnë edhe një herë prapa në kohë mbi jetën e tij dhe karrierën.

jeta  ne fotot

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *