Lonely Planet sugjeron si destinacion ekzotik për 2016-ën ishullin e Sazanit

2016-01-11 22.01.14Lonely Planet ka përzgjedhur një listë vendesh ekzotike e të paeksploruara si destinacione që duhen vizituar në 2016.

Mes shumë vendeve të tjera sugjerohet edhe ishulli i Sazanit, i cili u hap për publikun në vitin 2015. Turistëve u sugjerohet ky vend, jo vetëm si një zbulim drejt së shkuarës  komuniste të Shqipërisë, por edhe si një vend me bukuri natyrore dhe pamje magjepsëse. (Pasqyre.al)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *