Kush është i riu që promovon turizmin shqiptar në Zvicër

Një nismë e bukur e të riut Saimir Shala i cili, promovon Shqipërinë turistike në Zvicër. I pranishëm me stendën e tij në panairin më të madh të turizmit FESPO në Zyrih.

Me veshjet tradicionale kombëtare, kulinarinë shqiptare, prospektet me natyrën e bukur dhe diversitetin të cilën e ofron Shqipëria, stenda e tij zgjoi kërshërinë e zviceranëve për të vizituar Shqipërinë.

Stendën e vizitoi Këshilltarja e Ambasadës, Eliverta Radomi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *