Gjurmët e dashurisë në art: Puthjet dhe përqafimet më të bukura në piktura

Arti tregon dashurinë dhe e bën këtë me mijëra hije e ngjyra. Nga pikturat e Rilindjes deri tek ato moderne, “La republica” fton në një udhëtim te marrëdhënia në çift, si ka ndryshuar

Timide ose pasionale, mitologjike a surreale, dashuria është gjithnjë pikë frymëzimi për artistët siç e tregon kjo seri veprash e piktorëve më të famshëm nga Magritte te De Chirico
094443439-874fe87e-bc9c-4a9d-9858-7b1f4a91d0ba

094140512-625f3f4b-6007-43e7-a86c-e6420ce6351e

094637089-8521161c-153e-4989-893b-1d59c290d4c1

100133805-db680cbe-4ae8-4c92-a2be-01f55afbbfbe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *