Gazetarja kritikon Inva Mulën: Favorizoi motrën e Klaudia Pepës e hoqi një vajzë tjetër

Gazetarj Eglantina Nikollaj ka kritikuar produksionin “Virtuozët” të Inva Mulës.

Përmes një postimi në facebook, ajo thotë se ka vërejtur favorizime e skualifikime të pandershme në program.

Statusi:

Javen e kaluar tek “Virtuozet” me perloti ne disiplinen e kantos nje vajze nga Tropoja qe kishte mbiemrin Berisha dhe studionte ne nje shkolle muzike ne Gjakove. Ze bilbil sic i thane dhe vete keta te jurise. Por ne fund ata i dhane mundesine per te garuar me tej nje tjeter vajze me mbiemrin Pepa. Une nuk eshte se marr vesh shume nga muzika klasike, por kjo çupa qe fitoi nuk eshte se me goditi. Sot pashe ritransmetim te “Jo vetem mode” qe e kishin marre ne interviste dhe i benin goxha publicitet fitueses se kesaj faze, e cila rastesisht na qenkerka motra e Klaudia Pepes. Vetem aty e mesova se pse Inva Mula pati nje si gjest instiktiv gati gati perulje e ndjese para vajzes se Tropojes ne momentin kur u shpall fituesja. Sikur i thoshte “keshtu jane keto pune. Ti nuk je dot motra e Klaudias qe te fitosh”… Kisha nje si tip shprese qe te ky spektakel i Inves nuk do te beheshin qoka. Kjo eshte pershtypja ime amatoreske gjithesesi. Mbase motra e Klajdes e ka merituar…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *