FOTOT/ Kumbaro në Përmet: Si po transformohet Kisha e Shën Mërisë!

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro që nga Kosina e Përmetit bën apel për të vizituar këtë trevë një destinacion i jashtëzakonshëm turistik.

Teksa evidenton faktin se për festën e Pashkëve asnjë dhomë nuk ka qënë e lirë në këtë fundjavë, Kumbaro përmes pamjeve të rralla të Kishës së Shën Marisë në restaurim promovon dhe potencialin e krijimit të bujtinave familjare.

Përmes fotove, ministrja prezanton në këndvështrim artistik dhe turistik Përmetin dhe fshatrat përreth ku banojnë njerëz punëtorë, me zemër të mirë dhe duarartë.

EjaNePermet🌹

Permeti premtues ne kete sezon turistik! Asnje dhome e lire per bé kete fundjave!

Por Pashka nuk mund te ishte me e bukur se sa ne #Kosine, nje nga #100 Fshatrat ku po restaurohet Kisha e Shen Merise, kishe e rralle dhe vlere kulturore e arkitekturore dhe ku ka potencial per te krijuar bujtina familjare.

Ne #Kosine e ne #Kutal per urim njerezor e zemer te mire, ku ju siguroj se do te gjeni fermere duararte e amvisa te jashtezakonshme! #PermetiJashtezakonshem #PermetiTuristik”, shkruan në rrjetin social ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro.

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *