FOTO/ Arben Llalla: Kryepeshkopi grek përkrah Zervës në masakrat çame

FB_IMG_1452679928728

Një përgjigje z.Miron Çakos dhe kryepeshkop Anastasit. Në foto me rreth është Kryepeshkopi i Greqisë, Spiridon Vllehu, me ushtrinë greke që kreu masakra në jugun e Shqipërisë, shkurt 1914″-kështu shkruan historiani Arben Llalla duke publikuar edhe tri foto ku klerikë grekë sipas tij janë në mbështetje të ushtrisë greke që kreu masakra në fshatrat çame.
Përveç Kryepeshkopit të Greqisë, Spiridon Vllehu, me ushtrinë greke që kreu masakra në Prevezë, Janinë e tërë Çamërinë, shkurt 1913, Janinë, ai ka publikuar edhe një foto, ku me rreth është Mitropoliti i Paramithisë Dhorotheos me Napolon Zervën, 27 qershor 1944, Paramithi, pasi kryen masakra mbi popullsinë çame.
(Pasqyre.al)

FB_IMG_1452679936804

FB_IMG_1452679917448

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *