E rëndë/ Rrihet brutalisht gazetarja e njohur shqiptare pak ditë pasi ishte futur në politikë

Gazetarja e njohur shqiptare Arbana Xharra, është dhunuar orët e vona të mbrëmjes së djeshme në një parking në Prishtinë, pak pasi ishte kthyer nga Tirana.

Dhunimi i saj vjen vetëm pak ditë pasi ajo vendosi që të bashkohej me PDK-në, duke i hyrë kështu politikës.

Për momentin nuk dihen autorët e dhunës ndaj ish-kryeredaktores së gazetës “Zëri”, por ajo ka qenë objekt kërcënimesh nga myslimanët radikalë dhe anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje, për shkak të qendrimeve të saj kritike ndaj këtyre të fundit.
FB_IMG_1494660488390

arbana-1

One comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *