Pranverë

Miltiadhis Mallakasis

Gjithë lulet tashti në pranverë
erëmuar, vesuar nga stina,
e vetme ti vrapo në lëndina,
ashtu si me mua dikur.

Bë siç bëje atëherë,
mblidhi gjithë lulet ngado,
dhe mbulomë sonte me to,
sikundër mbulojnë një qivur.

Përktheu Romeo Çollaku

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *