Vezullime

Shuhet në moshën 69 vjeçare legjenda e muzikës David Bowie ( VIDEO)

Shuhet në moshën 69 vjeçare legjenda e muzikës David Bowie ( VIDEO)

Është shuar në moshën 69 vjeçare legjenda e muzikës David Bowie. Bowie vuante prej më shumë se një viti nga kanceri. Lajmin e vdekjes e dha djali i tij, regjisori Duncan Jones, ndërsa në rrjetet sociale u shpërnda edhe një deklaratë. “David Bowie vdiq sot i rrethuar nga familja e tij në mënyrë paqësore, pas një beteje të guximshme 18-mujore…
Linda Halimi mahnit Jennifer Lopez në “American Idol”

Linda Halimi mahnit Jennifer Lopez në “American Idol”

Këngëtarja kosovare Linda Halimi ka shkëlqyer në paraqitjen e saj të parë në spektaklin e madh amerikan “American Idol” shkruan “Koha ditore”. Halimi u paraqit me këngën e njohur “It’s a man’s world” dhe u vlerësua nga juria e përbërë prej Jennifer Lopez, Harry Connick dhe Keith Urban. Këngëtarja e njohur J-Lo, tha se Linda ka një zë të fuqishëm…
78 vitet e arta të Çelentanos

78 vitet e arta të Çelentanos

Sot, këngëtari, kompozitori, komediani, aktori dhe regjisori italian Adriano Çelentano ka ditëlindjen. 78 vitet e jetës së tij kanë qenë të arta dhe e kanë bërë atë një prej artistëve më të njohur e më të suksesshëm në mbarë botën. E përveçse artist, ai ka ditur të mbajë edhe qëndrime politike kur ka qenë nevojë, duke dhënë shembullin e intelektualit…
Elina Duni, Swing Party me “Gent Rushi trio”

Elina Duni, Swing Party me “Gent Rushi trio”

Mbas një serie koncertesh ku ajo ka performuar “Muza e Zezë” dhe albumin e fundit “Dallëndyshe”, këngëtarja e talentuar Elina Duni bashkë me “Gent Rushi Trio” vijnë në TIranë. Të shtunën, me 9 janar ata do të jenë tek “Tulla Culture Center” për të sjellë një rrugetim muzikor unik. Elina Duni’s Sëing Party do të ofrojë një pjesë të repertorit…
Shqiptarja Dua Lipa “Zëri i vitit” në BBC?

Shqiptarja Dua Lipa “Zëri i vitit” në BBC?

Prej kohësh, këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, po cilësohet si një nga talentet më të mëdha në botën e muzikës. Së fundmi, ajo është pjesë e garës për çmimin “Sound of 2016 (Zëri i Vitit)” që jepet nga prestigjiozi BBC. “Sound of …” është çmim që ndahet prej vitit 2003 nga kritikë dhe figura të zëshme të industrisë së…