Vezullime

The Guardian: Hipokrizia e larvave të Hollivudit filloi kur Polanski mori 13 vjeçaren, i dha shampanjë dhe e përdhunoi<

The Guardian: Hipokrizia e larvave të Hollivudit filloi kur Polanski mori 13 vjeçaren, i dha shampanjë dhe e përdhunoi<

Dyzet vjet më parë, Roman Polanski u shndërrua nga të qenit një nga regjisorët më të famshëm në botë në të arratisurin më famëkeq nga drejtësia e Shteteve të Bashkuara. Më 1 shkurt 1978, pas 42 ditësh në burg, Polanski u largua nga SHBA-ja në pritje të dënimit përfundimtar, pasi u deklarua fajtor për marrëdhënie seksuale të paligjshme me të…
Fjalët e fundit të 10 njerëzve të famshëm para se të ndërronin jetë

Fjalët e fundit të 10 njerëzve të famshëm para se të ndërronin jetë

Fjalët e fundit të një personi mbartin ngarkesë emocionale që duket se përmbledh të gjithë esencën e jetës së një njeriu që largohet nga kjo botë. Fjalët e fundit të shumë të famshme janë mbresëlënëse ashtu si vetë jeta e tyre dhe Living do të përmbledhë më atë çka kanë thënë 10 njerëz të famshëm përpara se të linin këtë…
Fiori Dardha, kur gjërat në dashuri bëhen pa radhë

Fiori Dardha, kur gjërat në dashuri bëhen pa radhë

Për jetën nuk ka rregulla të shkruara, sesi duhet ta jetosh, por në përgjithësi ka një radhë të të bërit të gjërave. Shumica prej nesh në jetën e tyre, fillimisht janë dashuruar, fejuar, martuar dhe më pas janë bërë me fëmijë. Fiori Dardha duket se ka vepruar ndryshe dhe i ka dalë më mirë. Gazetarja e njohur, është dashuruar, fejuar,…
Elton John i jep fund karrierës

Elton John i jep fund karrierës

Këngëtari anglez i pop-it, Elton John mund të njoftojë ndërprerjen e turneve të tij, gjatë një deklarate për shtyp që do ta lexojë sot pasdite, sipas të përditshmes “Daily Mirror”. Kjo deklaratë do të mbahet njëkohësisht në Londër dhe Nju Jork në orën 17:30 GMT, sipas faqes së internetit të yllit 70-vjeçar ku është paraqitur një numërim prapa me mbishkrimin…
Moderatorja shqiptare: Isha 14 vjeçe kur një femër e njohur më kërkonte gjëra të pahijshme me meshkujt më të mëdhenj në moshë

Moderatorja shqiptare: Isha 14 vjeçe kur një femër e njohur më kërkonte gjëra të pahijshme me meshkujt më të mëdhenj në moshë

Në emisionin ‘Opinion’ është folur për ngacmimet seksuale në Hollywood dhe kryesisht për skandalin që plasi së fundmi me producentin Weinstein. Mes të ftuarve në panel ishte edhe Enxhi Shkrila e cila e pranoi se ishte ngacmuar në ambientet e punës. Ajo tha se ishte tepër e vogël kur kishte shkelur në televizion për të punuar dhe ka hasur një…
Drama e aktorit Nicolas Cage, si i harxhoi kot 150 milionë $!

Drama e aktorit Nicolas Cage, si i harxhoi kot 150 milionë $!

Nicolas Cage ka qenë një nga aktorët me më shumë fitime në Hollivud, me filma si “National Treasure” dhe “Leaving Las Vegas”. 54-vjeçari grumbulloi rreth 150 milionë dollarë nga karriera e tij e suksesshme, por shumë shpejt i shpenzoi të gjitha. Por, si është e mundur kjo? Që nga blerja e një kështjelle 8 milionë $ e deri te kafkat…
BBC shkrim për Dua Lipën: Artistja e parë femër, e cila po hyn në histori

BBC shkrim për Dua Lipën: Artistja e parë femër, e cila po hyn në histori

“Dua Lipa, artistja e parë femër e cila po hyn në histori”. Kështu e ka nisur shkrimin kushtuar këngëtares me origjinë shqiptare, Dua Lipa, një nga mediat më të mëdha në botë, BBC. Shkrimi kushtuar Dua Lipës është i fokusuar tek fakti se këngëtarja shqiptare është e vetmja artiste femër me 5 nominime në historinë e “Brit Awards”, ceremonia e…
Kënga “Mall” në versionin e një muzikanti anglez (VIDEO)

Kënga “Mall” në versionin e një muzikanti anglez (VIDEO)

Kënga që do të përfaqësoj Shqipërinë në Evrovizion tashmë ka nisur edhe rrugëtimin e të qenit pjesë e “covereve”, të muzikantëve të rinj nga bota, shkruan KultPlus. Danny McEvoy është një muzikant i ri nga Anglia, i cili ka interpretuar shumë këngë të njohura. Ai gjatë interpretimit të këngës “Mall” të Eugent Bushpepës, shfaqet me shenjën e flamurit të Shqipërisë.…