Vezullime

5 arsye pse sonte do shoh programin e Arbana Osmanit

5 arsye pse sonte do shoh programin e Arbana Osmanit

Nga Entela Hoxha Mund të ketë më shumë se 5. E para është për fjalën. Unë kam dëshirë ta dëgjoj Arbanën. Është shumë e vërtetë, i dëgjon personazhet kur flasin, flet thjeshtë dhe e di se çfarë bën. I keni parasysh ato drejtueset që vetëm lexojnë çfarë do të thonë? Arbana, NUK është një prej tyre. E dyta, për historitë…
Nga pezullimi drejt triumfit, Ermal Meta fiton Sanremon

Nga pezullimi drejt triumfit, Ermal Meta fiton Sanremon

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”, janë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s në Itali. “Non mi avete fatto niente” rrezikoi t’i përjashtonte nga konkurrimi dy kantautorët në bazë të akuzave për plagjiaturë të një kënge të prezantuar në “Sanremo”-n e të rinjve të vitit 2016, nën interpretimin e Ambra Calvanit e Gabriele…
Sanremo vendos: Ermal Meta vijon konkurimin në festival

Sanremo vendos: Ermal Meta vijon konkurimin në festival

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro vijojnë konkurrimin në Sanremo. “Non mi avete fatto niente”, është kënga e këngëtarit shqiptar në bashkëpunim me italianin Moro, që për disa orë qëndroi pezull në pritje të vendimit që do ta përjashtonte ose jo nga festivali. Sipas rregullave të brendshme të festivalit, ngjashmëria mes këngëve lejohet në masën 30%, që duket se Meta nuk e ka…
Refugjatja shtatzënë lind mes dy deteve, kënga që po prek të gjithë

Refugjatja shtatzënë lind mes dy deteve, kënga që po prek të gjithë

“Mercy” kjo është kënga që Franca pritet të prezantohet në këtë edicion të Eurovision 2018, artisja Madame Monsieur ka qënë refugjatja shtatzënë që lindi lind mes dy deteve, kënga që po prek të gjithë. Por në mes të detit anija me të cilën ajo dhe shumë të tjerë udhëtonin mbytet. Ndërhyrja e forcave policore arrijnë të shpëtojnë pak persona mes…
Brad Pitt: Unë e humba thesarin tim

Brad Pitt: Unë e humba thesarin tim

Pas divorcit që pasoi 11 vite martesë, aktori Brad Pitt vendosi të jepte një “copëz këshillë” mbi martesën. “Natyrisht, unë nuk jam një ekspert në marrëdhënieje. Unë do të kisha bërë ndryshe … Pas humbjes së një gruaje që e desha dhe martesës gati 11 vjeçare, kjo është këshilla që unë do të doja të më kishin dhënë edhe mua:…
Ermal Meta favorit për të fituar “Sanremo 2018”

Ermal Meta favorit për të fituar “Sanremo 2018”

Nis sot Festivali i 68 i muzikës italiane “Sanremo 2018”. Për 5 ditë rresht 20 këngëtarë të njohur italianë do të garojnë për tre çmimet e para, mes tyre dhe kantautori shqiptar Ermal Meta. Për të tretin vit radhazi kantautori shqiptar Ermal Meta do të ngjitet në skenën e teatrit Ariston, por kësaj here në një duet me këngëtarin e…
Vështrimi plot “adhurim” i presidentit francez për Rihanën, fotoja më e komentuar në rrjet

Vështrimi plot “adhurim” i presidentit francez për Rihanën, fotoja më e komentuar në rrjet

Fotografia më e komentuar e momentit ka protagonistë presidentin francez Emanuel Makron dhe këngëtaren Rihana. Kudo ku këngëtarja shfaqet tërheq vëmendjen duke numëruar fansa të shumtë në të gjithë botën, por të kesh Rihanën pranë duket se është kënaqësi e madhe edhe për liderat botërorë. Fotografia ku presidenti francez i hedh një shikim adhurues Ririt e tregon më së miri “pushtetin”…
Atifete Jahjaga ndahet nga burri? Ish-presidentja nuk e mohon

Atifete Jahjaga ndahet nga burri? Ish-presidentja nuk e mohon

Atifete Jahjaga ka thënë se është marre të merren mediat me jetën e saj private. Nuk ka dashur të flasë por ka kërkuar të mos merremi me temen e raporteve të saj bashkëshortore. Në media u raportua se ish-presidentja është ndarë nga burri, mirëpo ajo ka refuzuar të përgjigjet nëse kjo është e vëretë. “Leni këto gjëra. Leni këto gjëra qe sa…
Protesta e pazakontë e ambasadorit amerikan, i vë maskë Skënderbeut

Protesta e pazakontë e ambasadorit amerikan, i vë maskë Skënderbeut

Edhe pse nuk mori pjesë fizikisht në protestën kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie ka përdorur një mënyrë tejet të veçantë për të shprehur pakënaqësinë e tij me situatën alarmante të ndotjes. Përmes rrjetit social “Twitter”, Delawie postoi një fotografi të shtatores së Skënderbeut në qendër të Prishtinës, të…
Dukesha Kate luan hokej 6 muajshe shtatzanë me binjakë?!

Dukesha Kate luan hokej 6 muajshe shtatzanë me binjakë?!

Princi William dhe Kate Middleton kanë nisur turin mbretëror në Suedi dhe Norvegji. Ndalimi i tyre i parë ishte në një fushë hokej, një sport shumë popullor në Skandinavi. Dukesha edhe pse shtatzënë ka guxuar e ka marr shkopin për të luajtur. Kur ishte shtatzanë me Princin Geroge ajo luante ping pong me taka të larta. Dihet që Kate që…