Vezullime

Tenori Saimir Pirgu foto me Kim Yong Un, ja si përgjigjet për takimin

Tenori Saimir Pirgu foto me Kim Yong Un, ja si përgjigjet për takimin

Tenori shqiptar Saimir Pirgu është shfaqur në një foto me diktatorin korean Kim Yong Un. Fotoja është shkrepur në Tokio, Japoni dhe diktatori ka gati për të shtypur butonin që aktivizon raketat balistike interkontinentale  për të cilat ai kohë më parë pati thënë se “kanë kapacitet të përfshijnë gjithë territorin e SHBA”. Përtej lajmit, Pirgu, superartisti shqiptar është fotografuar me…
Elton Deda: Këtu kanë vlerë vetëm histori seksi ose njerëz pa asnjë lloj vlere që bëhen të famshëm brenda ditës

Elton Deda: Këtu kanë vlerë vetëm histori seksi ose njerëz pa asnjë lloj vlere që bëhen të famshëm brenda ditës

Përmes një statusi në rrjete sociale këngëtari i njohur, Elton Deda, ka shprehur keqardhjen e tij, për faktin se mediat i kushtojnë shumë pak vëmendje kulturës dhe merren me njerëz sipas tij pa asnjë vlerë. “Gjithçka ordinere qe ndodh, histori seksi ose njerez pa asnje lloj vlere qe behen te famshem brenda dites, lajme pa kurrfare brendie, servilizma per perkrahje…
Më premtuan seks me Megan Fox e Candice Swanepoel, biznesmeni padit agjencinë e eskortave

Më premtuan seks me Megan Fox e Candice Swanepoel, biznesmeni padit agjencinë e eskortave

Një biznesmen kinez ka paditur një agjenci australiane të eskortave për mashtrim, duke i shkaktuar një dëm prej 3.7 milionë dollarësh. Biznesmeni Yu Xu pretendon se ka paguar në total 3.7 milionë dollarët për “Royal Court Escort” për shërbime seksuale nga aktorja Megan Fox dhe modelja Candice Swanepoel. Xu thotë se një agjente e agjencisë i premtoi se përkundrejt shumave…
Pantera e Zezë”, një film me superheronj në Afrikë

Pantera e Zezë”, një film me superheronj në Afrikë

Filmi me superheronj “Black Panther”, “Pantera e zezë” e regjisorit Ryan Coogler, bazuar në librin me ilustrime Marvel, ka ne qendër mbretin e një vendi të përparuar teknologjikisht në Afrikë. Aftësitë e tij të mahnitshme në luftë përforcohen edhe më shumë nga fuqitë e tij prej superheroi dhe një kostum i veçantë. Filmi që kushtoi 200 milionë dollarë për t’u…
Arbana Osmani sjell gomar në studion e Top Channel

Arbana Osmani sjell gomar në studion e Top Channel

Duket sikur surprizat në programin “Dua të të bëj të lumtur” nuk kanë të mbaruar për aktorin Bes Kallaku mbrëmjen e sotme. Ai ishte i ftuar në program nga Sanije Vathi, një nga zonjat që ai ka ndihmuar, e cila donte ta falenderonte për gjithçka që ai kish bërë për të. Por stafi i “Dua të të bëj të lumtur”…