Vezullime

100 euro për Sfakianakis, Kapllani: Koncerti i këtij ufologu fashist dhe urrejtje-ndjellës, ofendim i rëndë për shqiptarët

100 euro për Sfakianakis, Kapllani: Koncerti i këtij ufologu fashist dhe urrejtje-ndjellës, ofendim i rëndë për shqiptarët

Nga Gazmend Kapllani dje ne Selanik te Greqise, nacionaliste te majte e te djathe, rrahen kryetarin e bashkise se qytetit Janis Butaris. nje burr i mencur dhe trim qe vite tashme i kundervihet nacionalizmit histerik me te cilin eshte mbruajtur shoqeria greke – qe nga krijimi i shtetit modern grek. Butari eshte mbi te gjitha nje simbol qe urrejne Kisha…
Çfarë po kurdisin Rovena Dilo e Eneda Tarifa?

Çfarë po kurdisin Rovena Dilo e Eneda Tarifa?

Dy këngëtaret e njohura të skenës së muzikës shqiptare janë fotografuar në Ish-Bllok. Me një letër në duar, ato janë parë  tejet të përqendruara.  Ditët  me shi e angazhimet e shumta  i kanë lënë në Tiranë Eneda Tarifën e Rovena Dilon.  Një tekst i ri kënge, një projekt i ri,  diskutime për  koncertin “Divat” ku rikthejnë muzikën nostalgjike? Mësohet se janë të trija. Ndërsa më…
“The Sun” i dedikon shkrim Bushpepës: Rokeri që ka luajtur me legjendën e “Guns N ‘Roses”

“The Sun” i dedikon shkrim Bushpepës: Rokeri që ka luajtur me legjendën e “Guns N ‘Roses”

Këngëtari shqiptar, Eugent Bushpepa, ka tërhequr jo pak vëmendje në ‘Eurovision 2018’ me këngën e tij ‘Mall’, të cilën e ka kënduar në gjuhën amtare. Bushpepa u ngjit mbrëmjen e kaluar i treti në skenën e festivalit më të rëndësishëm të këngës në Evropë, duke u kualifikuar për në finale. Prestigjiozja angleze ‘The Sun’ i ka kushtuar një shkrim këngëtarit…
Eugent Bushpepa kualifikohet për në finalen e Eurovizion

Eugent Bushpepa kualifikohet për në finalen e Eurovizion

Eugent Bushpepa është kualifikuar në finalen e Eurovizion. Më këngën “Mall” ai ka arritur t’i siguroj Shqipërisë një vend në finalen e Eurovizionit. Bushpepa në interpretimin e tij live ka elektiruzar gjithë skenën e Eurovizion dhe ka marrë duartrokitje. Kjo i ka emocionuar shqiptarët  të cilët kanë shprehur mbështetjen e tyre ne rrjetet sociale
Shqiponja e yjeve shqiptarë të Eurovizionit që tërboi Greqinë

Shqiponja e yjeve shqiptarë të Eurovizionit që tërboi Greqinë

Pak ditë më parë një foto e dy këngëtarëve shqiptarë që gjenden në “Eurovision” u bë virale, pasi u shfaqën duke bërë simbolin e shqiponjës dykrenore me duart e tyre. Eugent Bushpepa dhe Eleni Foureira u bashkuan për të përshëndetur të gjithë publikun shqiptar e gjithashtu për t’i uruar suksese njëri-tjetrit në festivalin Europian. Fotoja, e cila bëri xhiron e…