Vezullime

Bashkia Tiranë konfirmon koncertin e Enrique Iglesias në Tiranë, ja kur do të performojë

Bashkia Tiranë konfirmon koncertin e Enrique Iglesias në Tiranë, ja kur do të performojë

Ylli i muzikës botërore, Emeli Sande do të performojë për “Natën e Bardhë” në Tiranë, Artisten e njohur pritet ta ndjekin një numër i madh adhurues të kryeqytetit në sheshin “Skënderbej”, pasi fama e këngëve të saj është mbarëkombëtare. Por Bashkia e Tiranës duket se ka rezervuar një tjetër surprizë për kryeqytetasit, pasi në muajin maj pritet të vijë në…
Çmimet “MTV EMA”, triumfojnë Dua Lipa e Ermal Meta

Çmimet “MTV EMA”, triumfojnë Dua Lipa e Ermal Meta

Ka qenë nata e shqiptarëve në ceremoninë e sivjetme të MTV European Music Awards. Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe shumë prodhime amerikane. Mes repistëve që pretendonin dhe ia dolën me sukses të merrnin…
Gjergj Jorgaqi: Ky është prostitucion, marrin modele e i bëjnë këngëtare për një muaj…

Gjergj Jorgaqi: Ky është prostitucion, marrin modele e i bëjnë këngëtare për një muaj…

Gjergj Jorgaqi, i ftuar në emisionin “Pasdite në Top Channel”, shpjegoi arsyet se nuk është parë më në skenat shqiptare. “Muzika po degjeneron fare. Po zhduken profesionistët. Nëse deri dje, për të bërë një album na duheshin minimumi 2 muaj, sot e bëjnë brenda disa ditësh duke vjedhur orkestralet në internet”, deklaroi Jorgaqi. Këngëtari zbuloi edhe se vajza e tij…
‘Nata e Bardhë’, këngëtarja e famshme Emeli Sande  vjen në Tiranë!

‘Nata e Bardhë’, këngëtarja e famshme Emeli Sande vjen në Tiranë!

Nëntori për shqiptarët është muaj i mbushur me festa. Tashmë për kryeqytetasit është bërë traditë dhe festimi i Natës së Bardhë. Çdo vit organizohen aktivitet kulturore, muzikore, art dhe shumë argëtime të tjera. Por këtë vit, Nata e Bardhë duket se do të jetë me e bukur se kurrë, pasi në Tiranë do të vijë këngëtarja më famë botërore Emeli…
Ingmar Bergman: Isha duke u çmendur….

Ingmar Bergman: Isha duke u çmendur….

“A e dini se çfarë është realizimi i filmave?”-pyeste rregjizori i famshëm suedez Ingmar Bergman (1918-2007), në një intervistë të vitit 1964. “Tetë orë pune të vështira çdo ditë, për të prodhuar 3 minuta film. Dhe gjatë këtyre 8 orëve, janë ndodhta vetëm 10 apo 12 minuta, nëse ju jeni me fat, krijimtari e vërtetë artistike. Dhe ndoshta ai moment…
Julia Roberts: Dashuria për tim shoq më ndryshoi

Julia Roberts: Dashuria për tim shoq më ndryshoi

Në prag të 50-ave, bukuroshja e Hollivudit, fituesja e Oskar-it, Julia Roberts, ka folur për Harperbazaar se si takimi me të shoqin i ndryshoi jetën, se si nisi të bëhej përzgjedhëse për rolet e reja dhe mëmësinë, si gjënë më të rëndësishme të jetës. Si ishte në rini: “Kisha veten mbi gjithçka, kam qenë egoiste” Ajo vetë e pohon se…
Lideri i grupit Linkin Park vret veten në moshën 41-vjeçare

Lideri i grupit Linkin Park vret veten në moshën 41-vjeçare

Një ditë zie për muzikën botërore, pas lajmit të rëndë se lideri i grupit të njohur Linkin Park, Chester Bennington, ka vrarë veten në 20 korrik. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Los Angeles, në shtëpinë e artistit, i cili është dhe baba i 6 fëmijëve. Mediat e huaja raportojnë se Chester vuante prej kohësh nga problemet e varësisë ndaj…
Martohet trashëgimtarja e Swarowski, mahnit me fustanin e kristalet

Martohet trashëgimtarja e Swarowski, mahnit me fustanin e kristalet

Ajo është trashëgimtarja e perandorisë se gurëve të çmuar Swarovski,  e natyrisht, dasma e Victoria Swarovski ishte verbuese. 23 vjeçarja, e cila është gjithashtu një këngëtare e famshme në Austri, u martua me të dashurin e saj, investitorin e pronave Werner Mürz, i cili mendohet të jetë 40 vjeç. Dasma ndodhi gjatë fundjavës në Trieste të Italisë, shkruan Daily Mail.…
Vera ka rregulla, ja sa duhet graduar kondicioneri

Vera ka rregulla, ja sa duhet graduar kondicioneri

  Mjeket tregojnë se kondicionerin gjatë muajve të nxehtë duhet ta gradojmë në 22-25 gradë në mënyrë që nga ai të kemi favore. Janë të shumte njerëzit që e mbajnë nën këto shifra dhe që nuk janë normale. Nëse jashtë është 38 gradë nuk mund të qëndrosh nën kodicioner me 18 gradë. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fiksuar zyrtarisht se…
Paul Haggis në Prishtinë

Paul Haggis në Prishtinë

Paul Haggis, fitues i dy çmimeve Oscar, çmimeve BAFTA dhe Emmy, regjisor, skenarist dhe producent me karrierë 42 vjeçare në industri të filmit, do të vizitojë Kosovën i ftuar si mysafir nderi i PriFest – Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë – Prishtina International Film Festival. Ai do të nderohet nga festivali me çmimin Hyjnesha e Artë për të arriturat…