Skena & Ekrani

Rasti i rëndë në TK/ Ironia e gazetares Nikolli: S’mbetet tjetër veç të thuhet se gazetari doli në skenë dhe i kapi aktorët për fyti

Rasti i rëndë në TK/ Ironia e gazetares Nikolli: S’mbetet tjetër veç të thuhet se gazetari doli në skenë dhe i kapi aktorët për fyti

Ngjarja e rëndë e ndodhur në ambientet e Teatrit Kombëtar, ku drejtori i këtij tetari njëkohësisht dhe regjisori i shfaqes “Tri Motrat”, Hervin Çuli u konfliktua me gazetarin Eni Shehu ka ngjallur reagime të forta në rrejtet sociale. Pavarësisht qëndrimit të vet Çulit se ai e nxorri jashtë gazetarin pasi po shqetësonte aktorët në skenë, të pranishëm kanë qenë edhe…
Reagon Teatri Kombëtar pas përplasjes së drejtorit: Gazetari provokoi aktorët

Reagon Teatri Kombëtar pas përplasjes së drejtorit: Gazetari provokoi aktorët

Me një reagim zyrtar të sapombërritur, Teatri Kombëtar ka dhënë të parin qëndrim për ngjarjen e mbrëmshme, përplasjen mes drejtorit të tij Hervin Culi me gazetarin e ABC News, Eni Shehu. Njoftimi për mediat mbron qëndrimin e drejtorit, me pretendimin se gazetari gjatë shfaqjes ka provokuar, bezdisur e shqetësuar aktorët. Më poshtë reagimi i plotë dhe pa ndërhyrje: Dje në…
Perplasja e drejtorit të teatrit me gazetarin, Berisha: Akt banditesk

Perplasja e drejtorit të teatrit me gazetarin, Berisha: Akt banditesk

Lidhur me përplasjen e mbrëmshme të drejtorit të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli dhe gazetarit Eni Shehu ka reaguar edhe ish- kryeministri Berisha. Në një postim në facebook, ai e quan atë akt të shëmtuar. Më poshtë statusi i plotë: Nje akt banditesk i drejtorit te Teatrit Kombetar, Çuli ndaj gazetarit Eni Shehu te televizionit ABC News! Të dashur miq, drejtori…
Hervin Çuli: E nxora jashtë, Jul Deda: Skandal të sulmohet gazetari, Kumbaro të marrë masa

Hervin Çuli: E nxora jashtë, Jul Deda: Skandal të sulmohet gazetari, Kumbaro të marrë masa

Vetë drejtori Hervin Çuli në një reagim për Panoramën, ka deklaruar se  gazetari gjatë shfaqjes ka ngacmuar aktorët. “Gazetari ka bërë batuta gjatë shfaqjes. E kam nxjerrë jashtë atë forcërisht”. Neritan LiÇaj, pjesë e shfaqjes që po vihej dje në skenë ka shkruar në facebook se “se nuk është dinjitoze për një televizion shumë prestigjoz si  A.B.C. neës është, të…
Hervin Çuli sulmon gazetarin në teatër, kërkohet shkarkimi i tij

Hervin Çuli sulmon gazetarin në teatër, kërkohet shkarkimi i tij

Drejtori i Teatrit Kombëtar raportohet se është përplasur fizikisht me gazetarin e ABC Neës, Eni Shehu dje në mbrëmje në hollin e teatrit Kombëtar. Ka qenë pushimin mes dy pjesëve të shfaqjes “Tri motrat” e Çehovit, kur Çuli i është drejtar gazetarit Eni Shehu me fyerje dhe e ka akuzuar atë se kishte ardhur në teatër për të prishur shfaqjen.…
Tenori Armaldo Kllogjeri, braktis shfaqjen në Opera

Tenori Armaldo Kllogjeri, braktis shfaqjen në Opera

Tenori Armaldo Kllogjeri ka ikur nga  opera “Rigoletto” pak ditë  para shfaqjes në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Ai e ka njoftuar vetë largimin pa dhënë arsyet që e bënë të marrë këtë vendim. “Dua të njoftoj të gjithë dashamirësit e mi, miqte e fb dhe gazetarët e kulturës (të cilët kanë shprehur një interesim të madh këto ditë…
Tenori Agim Hushi lë Europën, nis një jetë të re në Azi…

Tenori Agim Hushi lë Europën, nis një jetë të re në Azi…

Tenori shqiptar Agim Hushi që prej vitesh ka qenë i angazhuar me operat e Europës dhe së fundmi është drejtues i departamentit të kantos në Universitetin e Vjenës, ka vendosur të lërë kontinentin e vjetër. Ai do të nisë një jetë të re në Azi, për të kontribuar në kulturën klasike dhe drejtuar Operan Kombëtare të Singaporit. Një njoftimin e…