Lajme

Sandokani feston 70-vjetorin

Sandokani feston 70-vjetorin

  Kabir Bedi, aktori dhe yll i televizionit indian feston sot 70 vjetorin e lindjes. I njohur në Shqipëri per rolin e tij si Sandokan, karriera e tij nga artistit nga India ka lulëzuar në tri kontinente: SHBA, Europë dhe Azi dhe në tri zhanre: film, televizion e teatër. Ai ra në sy me rolin e tij si perandori si…
Rrëfimi prekës i Fiorit të Fiksit: Prindërit e mi shitës ambulantë. Dikur më vinte turp, sot më dhemb në shpirt kjo pamje

Rrëfimi prekës i Fiorit të Fiksit: Prindërit e mi shitës ambulantë. Dikur më vinte turp, sot më dhemb në shpirt kjo pamje

E njohur për sportivitetin dhe natyrshmërinë e saj gazetarja e Fiks Fare, Fiori Dardha sot ka bërë një rrëfim prekës për prindërit e saj. Pasi ka postuar një foto ku policët bashkiakë po gjobisin një shitëse ambulante, Fiori shkruan se i dhemb shpirit nga ajo pamje. Gazetarja rrëfen se prindërit e saj me atë punë kanë mundur të shkollojnë atë…
Forumi i Trashëgimisë: Ministria jep leje për HEC… dhe për shkatërrimin e bulevardit ‘Republika’ në Korçë ( FOTO)

Forumi i Trashëgimisë: Ministria jep leje për HEC… dhe për shkatërrimin e bulevardit ‘Republika’ në Korçë ( FOTO)

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë ka denoncuar në një ndërtim të ri në bulevardin Republika në Korçë. Duke postuar dy foto, Forumi shkruan: “Po ndodh në Korçë – në bulevardin Republika. Nën sytë e Ministrisë së Kulturës, e cila është e zënë me lejen e HEC në kanionet e Nivicës”. Mandej komenti tjetër i organizatës së intelektualëve që mbrojnë trashëgiminë…
Kumbaro anashkalon ngjarjen me drejtorin e TK-së: Artistët punojnë në kushte të vështira, së shpejti mbaron Teatri i ri!

Kumbaro anashkalon ngjarjen me drejtorin e TK-së: Artistët punojnë në kushte të vështira, së shpejti mbaron Teatri i ri!

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, ka postuar një status të gjatë në Facebook , ku i bën thirrje publikut të shkojë në Teatër në shfaqjen e “tre motrave” të Çehovit. Ministrja ka nashkaluar incidentin e natës së mbrëmshme, ku drejori i këtij teatri Hervin Çuli u konfrontua fizikisht me gazetarin e ABC news, Eni Shehu gjatë pushimit mes pjesëve. “Çehovi…
Rasti i rëndë në TK/ Ironia e gazetares Nikolli: S’mbetet tjetër veç të thuhet se gazetari doli në skenë dhe i kapi aktorët për fyti

Rasti i rëndë në TK/ Ironia e gazetares Nikolli: S’mbetet tjetër veç të thuhet se gazetari doli në skenë dhe i kapi aktorët për fyti

Ngjarja e rëndë e ndodhur në ambientet e Teatrit Kombëtar, ku drejtori i këtij tetari njëkohësisht dhe regjisori i shfaqes “Tri Motrat”, Hervin Çuli u konfliktua me gazetarin Eni Shehu ka ngjallur reagime të forta në rrejtet sociale. Pavarësisht qëndrimit të vet Çulit se ai e nxorri jashtë gazetarin pasi po shqetësonte aktorët në skenë, të pranishëm kanë qenë edhe…
Reagon Teatri Kombëtar pas përplasjes së drejtorit: Gazetari provokoi aktorët

Reagon Teatri Kombëtar pas përplasjes së drejtorit: Gazetari provokoi aktorët

Me një reagim zyrtar të sapombërritur, Teatri Kombëtar ka dhënë të parin qëndrim për ngjarjen e mbrëmshme, përplasjen mes drejtorit të tij Hervin Culi me gazetarin e ABC News, Eni Shehu. Njoftimi për mediat mbron qëndrimin e drejtorit, me pretendimin se gazetari gjatë shfaqjes ka provokuar, bezdisur e shqetësuar aktorët. Më poshtë reagimi i plotë dhe pa ndërhyrje: Dje në…
Perplasja e drejtorit të teatrit me gazetarin, Berisha: Akt banditesk

Perplasja e drejtorit të teatrit me gazetarin, Berisha: Akt banditesk

Lidhur me përplasjen e mbrëmshme të drejtorit të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli dhe gazetarit Eni Shehu ka reaguar edhe ish- kryeministri Berisha. Në një postim në facebook, ai e quan atë akt të shëmtuar. Më poshtë statusi i plotë: Nje akt banditesk i drejtorit te Teatrit Kombetar, Çuli ndaj gazetarit Eni Shehu te televizionit ABC News! Të dashur miq, drejtori…